Gmina Iłów

Projekt „ Przyroda z klasą 3 ”- zakończony

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
W roku szkolnym 2018/2019 klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Majewskiej Renaty realizowała projekt „Przyroda z klasą”.
Projekt zakładał realizację 8 lekcji na podstawie scenariuszy lekcji przyrodniczych dostępnych w serwisie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci. Część scenariuszy powiązana była z zestawem edukacyjnym- pudełkiem butai , a mateiały opracowane zostały przez edukatorów z 4 państw: Anglii, Austrii, Irlandii i Polski w projekcie InEdu w ramach Erasmus+.
Uczniowie klasy III odkrywali tajemnice przyrody, zobaczyli, gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice i jak tropić zwierzęta? Poznali prawa panujące w naturze oraz przekonali się, jaki na nią wpływ ma człowiek. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia, tworzyli notatki i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieli się, jak chronić przyrodę. Dzięki licznym grom dydaktycznym i zabawom ruchowym uczestniczyli w ciekawych lekcjach. Projekt trwał od września 2018 r. do 16 maja 2019 r. Klasa III otrzymała dyplom uczestnictwa w projekcie, a wychowawczyni certyfikat.

Program Scenariusze Lekcji jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej

oprac. Majewska Renata