Gmina Iłów

„ Z patriotyczną pieśnią na ustach” w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
19 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego.

Patronat na konkursem objęli: Poseł III kadencji Sejmu pan Mariusz Ambroziak,  Starosta Powiatu Sochaczewskiego pani Jolanta Gonta i Wójt Gminy Iłów pan Jan Kraśniewski.

W jury konkursu zasiadły muzyczne osobowości:
- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, dyplomowany nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem chóralnym i metodycznym, akompaniator, dyrygent chóralny, organista- pan Cezary Szymczak,
- Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, czynny muzyk, gitarzysta, instruktor gry na gitarze, chórzysta, aranżer, laureat muzycznych konkursów m.in.: School Jazz Festiwal- Lubaczów- Młody Popularyzator Polskiej Muzyki Rozrywkowej- pan Dominik Janiszewski,
- Dyrygent chóralny, organista- pan Tomasz Romanowski.

Tego dnia usłyszeliśmy znane nam pieśni m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko wojenko”, „ Rozkwitały pąki białych róż”, „ Płynie Wisła, płynie”, „ O mój rozmarynie rozwijaj się”  Nie zabrakło też współczesnych piosenek o ojczyźnie, takich jak: „Polskie skrzydła”, „Ojczyzno ma”, „Biały Krzyż”, „Powrócisz tu”, „ Dziś idę walczyć, mamo” …                                                                    

Wszystkie utwory wspaniale oddały klimat miłości do Ojczyzny, patriotycznych uczuć i radosnego śpiewania integrującego społeczności szkolne.
Cieszymy się, że w konkursie udział wzięło tyle szkół z naszego powiatu i mamy nadzieję, iż kolejna edycja przyciągnie jeszcze większe grono uczestników.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz fundatorom nagród i upominków:
  • Gospodarstwo Sadownicze Tęczowy Ogród- Przemysław Wasilewski
  • Bank Spółdzielczy w Iłowie
  • Vistula Bank Spółdzielczy
  • Zakład Piekarniczy Tomasz Nowakowski
  • Firma AGROLBUD Joanna i Janusz Stodulscy
  • ATTIS BROKER Mariusz Ambroziak
  • Sklep Mięsno Wędliniarski i Art. Spożywcze Katarzyna Kalińska
  • Wanda Dragan
  • Opiekun SKO Ewa Majorek
 
Wyniki II Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Legionowej  Iłów 2019 :
SOLIŚCI KLAS I-III
I miejsce ZUZANNA SIKORA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „Powrócisz tu” opiekun p. Małgorzata Kwiatkowska
II miejsce MARIA GRZEGOREK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „W listopadzie” opiekun p. Małgorzata Kwiatkowska
III miejsce  ZUZANNA KOBIERECKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Kocham Polsko” opiekun p. Urszula Geras- Stodulska
Wyróżnienie ANTONI DURZYŃSKI- Szkoła Podstawowa w Kapturach – „ Przybyli ułani pod okienko” opiekun p. Ewa Grzywacz
Wyróżnienie MARIA CIURA- Szkoła Podstawowa w Kamionie – „ O mój rozmarynie” opiekun p. Jolanta Kujawa
 
SOLIŚCI KLAS IV-VI
I miejsce ZUZANNA WIEDYŃSKA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „ Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej ” opiekun p. Małgorzata Starosta
II miejsce AMELIA TOMASZEWSKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie - „ Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej ” opiekun p. Piotr Jędraszczak
III miejsce  KLAUDIA JANIAK – Szkoła Podstawowa w Kamionie – „ Rozkwitały pąki białych róż” opiekun p. Jolanta Kujawa
Wyróżnienie ZUZANNA WASILEWSKA- Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Śpiewka 1920” opiekun p. Piotr Jędraszczak
Wyróżnienie IWONA TOMCZAK Szkoła Podstawowa w Kapturach – „ Ułani, ułani malowane dzieci ” opiekun p. Ewa Grzywacz
 
SOLIŚCI KLAS VII- VIII
I miejsce PAWEŁ ARKUSZEWSKI – Szkoła Podstawowa w Giżycach–„ Biały Krzyż” opiekun p. Ewa Grzywacz
II miejsce RAFAŁ BANASIAK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „ Biały Krzyż ” opiekun p. Małgorzata Starosta
III miejsce  WIKTORIA ZIELKOWSKA – Szkoła Podstawowa w Rybnie – „ Opowiedz nam Ojczyzno” opiekun p. Ewa Walisiewicz
Wyróżnienie HANNA NAPIERACZ - Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Biały Krzyż ” opiekun p. Monika Kujawa
Wyróżnienie WIKTORIA GRABOWSKA - Szkoła Podstawowa w Kamionie – „Rozkwitały pąki białych róż” opiekun  p.Teresa Jankowska
GRAND PRIX  JULIA WINNICKA- Szkoła Podstawowa w Rybnie- „ Niepokorna Niepodległa”  opiekun p. Ewa Walisiewicz
 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy: Pytkowska Agnieszka, Kujawa Monika, Banaszczak Renata, Jędraszczak Piotr, Majorek Ewa, Majewska Renata
                                                                                                    
Renata Majewska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij