Konkurs na najładniejszy ogród rozstrzygnięty
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęLiczna i ciekawa roślinność, niebanalna kolorystyka, oryginalna architektura ogrodowa - to cechy ogródków poddanych w tym roku pod ocenę komisji konkursowej. Kwiatowy raj ma dla każdego z ich właścicieli jakieś znaczenie. Wiąże się ono zwykle z chęcią stworzenia zadbanego, estetycznego miejsca wypoczynku, ale i też pewnie z chęcią zaimponowania tym, którzy takich miejsc nie mają. Tak czy inaczej wszystkim należą się gratulacje, gdyż tworzenie ogrodu trwa nieraz całymi latami i jest to proces połączony z ciężką pracą. Komisja konkursowa miała, zatem niełatwe zadanie.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie:
I: Najładniejsza zagroda – dla posiadaczy gospodarstw rolnych;
II: Najładniejszy ogród działkowy – dla osób niebędących rolnikami.
Zgłoszenia zbierane były do dnia 10 sierpnia, natomiast komisja zgłoszone ogródki i zagrody oglądała i oceniała do końca wakacji. Pod uwagę brano nie tylko ogólną estetykę, ale też ciekawe kompozycje roślinne, zagospodarowanie miejsca do wypoczynku, nietypowe rozwiązania projektowe i funkcjonalność. Nie ulega wątpliwości, że każde ze zgłoszonych miejsc zasługiwało na uwagę pod wieloma względami, np. pod kątem wielkości zagospodarowanego terenu. Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych miejsc, komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii „Najładniejszy ogród działkowy”:
I miejsce ex aequo
Gabriela Sikora – Brzozowiec
Kazimiera Dudkiewicz – Iłów
W kategorii „Najładniejsza zagroda”:
I miejsce – Halina Napieracz – Miękinki
II miejsce – Jolanta Latała – Brzozów Stary
III miejsce – Małgorzata Tomala – Gilówka Górna
Wyróżnienie specjalne – Sabina Kosiecka – Brzozów Stary
Kilka słów o swoim ogródku opowiedziała Gabriela Sikora z Brzozowca: Teren zadysponowany pod ogród ma ponad 800 metrów. Mieszczą się tu nie tylko rośliny, ale i elementy małej architektury, takie jak kaskada wodna, altana, wiatrak czy pergole. Stworzenie tego miejsca zajęło mi przeszło 7 lat. Jeśli chodzi o roślinność, to przeważają tutaj zdecydowanie wrzosy, jednak oko cieszą także hortensje i derenie. Praktycznie każdą wolną chwilę spędzam na pielęgnowaniu tego miejsca. Tym bardziej przyjemne jest to, że ludzie zatrzymują się i podziwiają cały ogród, często też rozmawiają o nim ze mną. Praca przy roślinach sprawia mi przyjemność i odstresowuje. Po ciężkim dniu można komfortowo wypocząć na tarasie, wsłuchując się w śpiew ptaków, szum wody i patrząc na otaczającą przyrodę.”
Organizatorem konkursu był Wójt gminy Iłów. Z kolei nagrodami w tym roku były lampiony ogrodowe oraz kompozycje kwiatów w skrzyniach.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!